Generalli Cup takřka ke spokojenosti náčelníka, ale…

V první řadě příšerná soutěž z hlediska prostoru, hygieny, vyhlašování, a tak jedině dobrou konkurencí závodníků posílenou o závodníky z Polska a Slovenska se dal tento chaos přežít. Přes 350 karateků zaplnilo spolu s doprovody halu až po střechu, guláš a hranolky ve vydýchané hale alespoň prověřili odolnost závodníků, trenérů a rodičů, ale kultura karate zde hodně zaplakala. Naši borci získali dost medailí, dalo se říct, že skoro kdo nastoupil, nějakou tu medaili pro sebe vybojoval. Co je však pro trenéry důležitější než medaile je skutečnost zda-li je vidět nějaký určitý posun v cestě být lepším a nebo se pohybujeme na místě. Částečná spokojenost u některých občas byla  ale…

Co se týká kata ještě to většinou není ono,jestli to tedy někdy bude :-). Spokojenost byla s velmi dobrým výkonem Hanky Vašíčkové, která porazila všechny své velké soupeřky v republice v kategorii masters. Cesta vpřed byla vidět i na Barborce Šťastné, její výkon snesl přísnější měřítko a v konkurenci straších žákyň za bronz spokojenost. Zlatá medaile i pro Mikuláše Pateru, dobře reagoval na pokyny, ještě hodně práce v bocích, ale jinak super. Bronz Verči Rešové nebyl úplně  dle očekávání, ale to je na delší povídání :-). Rozhodně určitou pochvalu zaslouží demonstrace kata Jáchyma Hořáka (5.místo v mužích) a Ondry Čermáka (5).Výkonnostní posun byl vidět i u Radky Paterové (5). Velmi povzbudivé však byly technické i taktické výkony „kumiťáků“. Barborka Šťastná se již prezentuje jako zkušená bojovnice, velká spokojenost a tak jen pozor na ty závěry :-), ale jinak pohár pro nejlepší zasloužený. Překvapující a o to cennější výkon předvedla ve své kategorii Lucka Paterová. Výborně reagovala na taktické rady, neohroženost je u ní známá a tak zaslouženě i ona pohár pro vítěze. Rodina Paterů měla svůj den a tak i Mikuláš zabojoval a získal svojí druhou zlatou medaili na tomto turnaji. Vojta Andrš po tom, co doslova umřel ve třetím kole kata si vše vynahradil v kumite. Mezi těžkými soupeři se též nezalekl případného úspěch a i pro něj nakonec zlatka! Mírné zlepšení bylo vidět i Ondry Čermáka, jel opět velmi neohroženě, trošku se nechá pořád zatáhnout do bitky, ale za předvedený výkon stříbro rozhodně oprávněné. Poslední medaili v kumite vybojovala Verča Rešová,stříbro za bojovnost i technický pokrok.

Na závěr.Chápu že rodiče se chtějí nějak podílet na úspěchu svých ratolestí. U tatami ale NEMÁTE CO DĚLAT. Léta děláme karate a ne vždy přesně víme co vymyslet pro závodníka. Myslíte si že vy víte??? Představte si fotbal, nebo jiný sport kde rodiče dávají moudra u lajny!!!

Pár foteček 🙂