Mistrovství ČSKe – návrat na výslunní

Na sklonku roku 2018 proběhlo mistrovství republiky ČSKe v Jindřichově Hradci. I když zní titulek trošku nadneseně, protože mnohdy bylo i lépe, z hlediska rekapitulace celé roční práce se však dá konstatovat,že práce se prostě daří. Zklamáním sice bylo, že se podařily pouze dva tituly mistra ČR, ale nemůžeme mít vše, sport je záležitost kdy dnes není jistota, že tak bude i zítra, a tak radost hlavně ze skutečnosti, že náš klub z 50 bodovaných klubů ČR skončil na výborném 5.místě.

Na titul dosáhla jednak takřka bezchybným výkonem Zuzka Augustýnová v kata U21, která však přidala ještě stříbro v doslova „nabušené“ kategorii kata ženy. Druhý mistr republiky byl v kategorii masters Jan Přibyl. Pak se již začalo „stříbřit“ a k Zuzce se přidal nestárnoucí stále v plné formě Jindra Pilmann. Mladší borci prostě na něj většinou nestačili, a tak nejen ve své váze 2.místo, ale i bronz v prestižní „bezrozdílovce“. Pak již „pouze“ bronzové medaile, ale za to hodně a koneckonců bylo to MČR. Doslova smršť třetích míst zahájil Kuba Slanař a sice v kumite U21 a to mu ještě doslova proklouzla další medaile v kumite chlapáků, ale i tak 5.místo super! Vynahradil si to ale v kata U21, kde vybojoval svůj druhý bronz. Další vybojovala Hanka Vašíčková v kategorii kata masters a doplnila jí Kačka Keslová ve stejné kategorii. Než to rozjeli ti mladší v neděli „pochlapil“ se i Luboš Hrazdír bronzem v kumite dorostu, Jůzová Veronika taktéž v kumite dorostu a Filip Smutný v kata dorost.

Nedělní jedničkou se stala Veronika Rešová, a to ziskem hned dvou medailí, a sice kata i kumite. Barborka Šťastná si více věřila na katu, ale v kategorii st.žákyň i 5.místo super, nakonec si vše vynahradila bronzem v kumite. K medailistům se nakonec přidal ještě Mikuláš Pater v kata a třetí místo vybojoval i tým ml. žákyň ve složení Valentýna Hrazdírová,Tereza Sibřinová a Čermáková Kristýna. “Bramborová“ medaile vždy trošku bolí, ale i 5.místo je bodované do tabulky nejúspěšnějších týmů a proto je třeba zmínit i ty, komu doslova medaile prsty proklouzla. Honza Stránský-kata, Kristýna Čermáková-kata, Veronika Jůzová-kata, Terezka Sibřinová-kumite, tým Barborka, Verča a Míša, Vojta Andrš-kumite a Tomáš Ženčuch-kumite.

A tak na závěr všem díky za super reprezentaci svého klubu a svých trenérů. Velké díky  i obětavým rodičům!