Saishokido

Saishokido – Martial Arts Way
Vážení přátelé bojových umění, zvláště Karate.
Představujeme vám bojové umění Saishokido, jehož základem je Karate – styl Shotokan a jehož zaměření je pochopení bojového umění ze všech možných pohledů, od sportu přes reálnou sebeobranu, až po ultimátní zápas. Saishokido využívá prvky Karate, Aikido, Judo, Kickboxu a dalších bojových umění, které jsou pestrostí a rozsahem kombinací zajišťuje prakticky všestrannou orientaci při sebeobraně v boji ve stoje, na zemi, proti zbraním atd. Saishokido je bojové umění, kde i sebeobrana proti zbrani a práce se zbraněmi dálného výhodu – Kobudo – Bó, Sai, Tonfa, Nunchaku, Kama je nedílnou součástí.

Základní myšlenkou Saishokido je vytvořit sám sobě optimální životní cestu s pomocí bojového umění bez násilí a s čistým štítem…

Zakladatel Saishokido:
kesl-dannyGrand Master Danny Hazan
9th Dan Saishokido
8th Dan Karate Shotokan
8th Dan Krav Maga
7th Dan Kyokushin Budokai
6th Dan Combat sambo
4th Dan Kobudo
2nd Dan Judo
1st Dan Brazilian Jiu Jitsu
1st Dan KickBoxing

kesl-danny_karel
Jediný instruktor pověřený výukou Saishokido pro Českou republiku byl pověřen osobní žák GM. Dannyho Hazana, Master Karel Kesl 9th Dan a Saishokido je nedílnou součástí výuky Karate v SK Kesl Ryu Shotokan.

Filozofie Saishokido
Saishokido „cesta z prvního stromu – cesta bez limitu…“, bylo vytvořeno z potřeby mít odpovědi na mnoho otevřených otázek z různých bojových umění. Odpověď zní mít cestu a ne styl. V této cestě je odpověď na většinu bojových situací. Bez limitu, beze jména, jen realita a účinnost. A také nejlepší cesta pro pochopení starých bojových umění novým způsobem. Mimo jiné se v cestě Saishokido lidé učí respektovat všechna bojová umění jako životní cestu.

Škola Saishokido v Izraeli

photo

Shihanova škola bojových umění v Izraeli má asi nyní cca 600 členů a všichni ovládají alespoň částečně Karate Shotokan a ostatní výše uvedená bojová umění. Sám dále trénuje speciální armádní jednotky v Izraeli a osobně se účastnil mnoha utkání v ultimátním zápasu. Jeho filozofie pro studenty bojových umění je všestrannost, bojovné srdce, soustředění, rozvaha a maximální ovládání emocí v jakékoliv situaci. Shihan sám publikoval knihu bojového umění a další připravuje.

Výcvik Kobudo
V Kesl Ryu je nedílnou součástí tréninků práce s Bó, Nunchaku, Tonfou. Kobudo je rovněž povinnou částí výcviku každého Karateky z hlediska pochopení základů uvolnění, protažení a posílení celého organismu, včetně rozvíjení koncentrace a koordinace.

Exhibiční skupina Kobudo založená na dobrovolnosti a zájmu o tento nesmírně zajímavý a motivační druh bojového umění v sobě zahrnuje práci s Bó, Nunchaku, Sai, Tonfa a Kama. Všichni zájemci jsou vítáni, omezením je 6. Kyu. Toto omezení chrání začínající Karateky od případného zranění zbraní, protože pro práci s výše uvedenými zbraněmi je třeba znalost základů karate a určitá fyzická kondice.

Kyokushin Kai
Jako kontaktní styl Karate je součástí výcviku Saishokido našich Karateků z hlediska otužování úderových ploch, lepší pochopení reálnosti jak bojového umění tak sebeobrany a je nedílnou součástí Saishokido.

Filozofie Kyokushin Kai
Co je Kyokushin Karate? Pro někoho je to rozvíjení a udržování fyzické kondice a učení se efektivní sebeobraně. Pro jiného je to mnohem více než to. Je to způsob života a něco co dalece překračuje fyzikální aspekty tréninkového procesu. Japonsko má pro takový způsob života nebo cestu jeden výraz ve kterém je obsaženo vše a tím je BUDO. Kyokushin Karate je především BUdo Karate. Podstata BUdo Karate se nedá popsat v několika větách. K pochopení je třeba prostudovat materiály pojednávající o bojových uměních které jsou zcela zásadně ovlivňovány tzv. východními filozofiemi. Kyokushin karate, jako většina bojových umění má své kořeny v daleké historii v časech, kdy žil Bodhidharma (Japonsky Daruma), který v šestém století strávil v klášteře Shaolin v Číně, kde studoval tzv. Intuitivní meditace zvané „Chan“, v Japonsku pod názvem ZEN. S pomocí této metody studoval vesmírné jevy aniž by procházel sáhodlouhé religiozní texty. Legenda praví, že v poloze zazenu směrem ke zdi kláštera meditoval devět let než dosáhl osvícení. Bodhidharma rozvíjel bojová umění a jejich výcvikový režim společně s mentálním cvičení. Za dalších pár století se filozofie CHAN neboli ZEN rozšířila po celé Asii a také na Okinawu a Japonsko. Zen a bojová umění pak hluboce ovlivnili a stále ještě ovlivňují celou Japonskou společnost, a nemusí se nutně jednat vždy o bojová umění ale i o jiné oblasti běžného života. Ten kdo chce jít ke kořenům bojových umění musí najít cestu k Zenu.