Světový den Karate

svetovy-den-karate

100kataposter_tomoered_219x300-209x300

Nyní se světový den Karate slaví tzv. „Okinawa challenge“, kdy v nejbližší sobotu kolem dne 25.10. se sejdou cvičenci karate různých stylů po celém světě a cvičí 100x jednu a tu samou kata. Letos se konal tento maraton kata již potřetí, a to dne 22.10.2016. Celkem se ho zúčastnilo více jak 10 000 karateků z celého světa.

Je možné registrovat svůj klub na oficiálních webových stránkách a připojit se tak veřejně k oslavám Světového dne Karate. Kromě toho, že ve stejný den a stejný čas slaví celý svět v podobě maratonu kata, vzniká tak každoročně i nový světový rekord v počtu současně cvičících karateků.

Tohoto světového dne Karate a výzvy 100 kata se každoročně účastní více a více států z různých kontinentů. Kromě Okinawy třeba Francie, Hawaii, Venezuela, Itálie, Španělsko a další…. a letos poprvé i Česká republika.