Aktuality

ME WUKF Montichiari, Itálie

Česká asociace budo karate se zúčastnila ME WUKF v italském Montichiari prostřednictvím našich borců. A že to bude pořádný „masakr“, se ukázalo již při přihlašování závodníků. Více než 2000 kousků ze 47 federací.

Hned první den jsme se přesvědčili, že kategorie masters je doslova nabouchaná v každé podkategorii, a tak je relativní, jestli má být člověk naštvaný, když to medailově nezazvoní, a nebo si uvědomit, že každé umístění na ME je cenné. Nejvíce naštvaný byl náčelník, rozuměj K.Kesl, kterému bronzová medaile utekla o pouhou jednu desetinu bodu. Ani pečlivě připravovaný tým kata masters ve složení Kesl, Sláma, Borgula na medaili nakonec nedosáhl a opět z toho byla tolik nepopulární bramborová medaile. Když i Martinovi Slámovi finále jednotlivců doslova proklouzlo mezi prsty a bylo z toho „jen“ deváté místo, zbylo vše na našich nestárnoucích holkách. Mezi 25 reprezentantkami vůbec nezklamala Kačka Keslová, která se probojovala do 12 členného semifinále, po té i do šestičlenného finále a konečné 5. místo bylo skvělé. Pak ale konečně zahřmělo, a to v kategorii masters 45-49 let a životního sportovního úspěchu si užila Šárka Hubková vybojováním bronzové medaile.

Druhý den šlo o to, zdali se naši borci vůbec mezi evropskou špičkou chytí a postup mezi nejlepších 12 by se považoval za úspěch, když všechny kategorie se pohybovaly kolem 30 reprezentantů. U Jáchyma např. 43 a u Eriky 51… Nakonec se to podařilo pouze Hance Vašíčkové, která v katách seniorek postoupila do 12 členného semifinále a zde obsadila 12 místo. V tom počtu startujících super. Ani Erika Hubková se neztratila a v půl stovce reprezentantek jí chyběl pověstný vlásek k postupu mezi 12 nejlepších, ale i tak za 14. místo pochvala. Ani Jáchym Hořák úplně „nevybouchl“. Při jeho výšce – roste jako z vody – konečné umístění v horní půli startovního pole (19) se považuje za dobrý výsledek.

Poslední eliminační den patřil našim nejmenším. V poli 39 závodnice nejlépe dopadla Barborka Šťastná, výborným výkonem postoupila až do finále, kde skončila na skvělém 6. místě. Napodobil jí i Ondra Čermák, i když nakonec o kousek na finále nedosáhl a skončil na pěkném 8. místě. Na zkušenou jel Jáchym Jetel. Zabojoval a nechal za sebou deset soupeřů.

Skvělá parta, hodně zážitků, a tak příště doufáme ještě ve větším počtu na MS v Rumunsku 2017.