Aktuality

První soutěž v roce 2018, částečný optimismus…

Ani tak nezáleží na tom, zda-li je Nový rok nebo po prázdninách, vždy se jedná o kontrolní čas, jestli jde naše společná cesta v klubu dobrou cestou. A výkony včetně výsledků toto potvrzují. VC Trutnova není přímo soutěží, která prověřuje úroveň špičky karate, ale samotné výkony leccos napoví. A tak jako vždy u závodníků i rodičů převažuje většinou spokojenost, což je sice důležité, ale oči trenéra jsou podstatně přísnější. I když z je medailí radost, výkony jednotlivých borců byly z hlediska zlepšování tak půl na půl. Ač se tréninky někdy zdají méně zajímavé a stereotypní, právě základech nejvíce tápeme, včetně koncentrace a klidu. A i když jsou jistě medaile i na těchto soutěžích důležité, u těch, kteří chtějí dobít špičku, je i bronz málo!

Ale k pozitivním faktům. Soutěže se z našeho SK zúčastnilo 14 borců. Na to, abychom se mohli umístit mezi třemi nejlepšími kluby, bychom ještě potřebovali pár našich dobrých karateků, kteří si hrají na velké karate, ale svůj klub reprezentovat nemají čas. Nejúspěšnějším naším borcem byl Jáchym Hořák, který vybojoval v juniorech zlato v kata i kumite a ještě přidal zlato v kata tým s karaťákama z Neratovic. Další kdo se slušně prezentoval, byla Barborka Šťastná, vyhrála hodně dobrým výkonem v kumite a slušné byly i kata, kde vybojovala bronzovou medaili. Neméně se dařilo i Hance Vašíčkové která vybojovala stříbro. Překvapil Honza Stránský vítězstvím v kata, kde měl skoro 50 soupeřů a bojovný výkon předvedl i na svém prvním kumite. V těch mladších Valentýna Hrazdírová získala stříbro v kata a přidala i bronz v kumite. Hezké kata a 3 místo pro  Veroniku Rešovou, hodně se zlepšila Lucka Paterová v kata a radost si udělala také bronzovou medailí, bojovnost jí nechyběla ani v kumite. Zlato ještě přidal Mikuláš Pater v kategorii těch nejmladších žáků. Pak se dostal konečně na řadu v dorosteneckých kategoriích Luboš Hrazdír. Soupeři kvalitní, Luboš zabojoval a přidal dva bronzy. Když připočteme stále se z určitého pohledu zlepšené výkony Jáchyma Jetela, Adama Nováka a snahu Matěje Kučery a Terezy Sibřinové, mohli jsme hovořit o povedené soutěži s kvalitní podporou rodičů na tribuně.

Ještě pár fotek 🙂

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth_end]

[/ezcol_1fifth_end]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth_end]

[/ezcol_1fifth_end]