Aktuality

Zkušební soutěž ve federaci SKIF na GPHK se štítem

Většina dalších federací si většinou „hlídá“ svá určitá specifika, aby jim tam „nelezl“ nikdo další. V tom se liší ČABK potažmo WUKF od federace SKIF, JKA apod. protože kata či kumite je takřka totožné s ČSKe-WKF a EKF. Kdysi jsme se zúčastnili MS SKI, což je federace založení legendou všech karatistů H.Kanazawou, ale díky sladké nevědomosti jsme vylítali v prvních kolech:-), prostě jak by řekl klasik, jiný kraj, jiný mrav:-), a tak jsem se smíšenými pocity přijal aktivitu a chuť našich borců se zúčastnit mezinárodního GP v Hradci králové z důvodu, aby jejich pří padné zklamání nebylo veliké. Opak se stal pravdou a i když se většina rozhodčích doslova „kroutila“ při demon stracích „neskifových“ kata, nakonec je přesvědčila kvalita demonstrace. Zisk devíti medailí překonalo očekávání a tak pochopitelně velká gratulace a dík rodičům, kteří slunnou neděli strávili v hale.

A kdo se podílel na medailích? Možnost startovat ve dvou kategoriích a „užít“ si naposled svoji mladší využili všichni. Zlato vybojovali Veronika Rešová-kata 7-9let, ještě přidala stříbro ve starší kategori kata 10-11 a aby toho nebylo málo, přidala ještě pohár vítěze v kumite a bronzovou medaili z kata tým. O nic méně se dařilo Barborce Šťastné, zlato kata 10-11let, stříbro kata 12-13 a k tomu hned 3! bronzové medaile a sice kumite 10-11let,12-13 a ještě kata tým. Pak ještě zabodoval Honza Stránský a sice pohárem pro vítěze kata 12-13let a úspěšná byla i Míša Rešová v kata tým,která jak již bylo řečeno, vybojovala bronz.

Jen ještě na závěr trošku moudra. Pokud budete myslet jen na svůj úspěch nebo neúspěch, bývají soutěže hodně psychicky náročné, někdy i stresující. Sport je o tom, že někdy se daří a někdy ne, faktorů které toto ovlivňují je kopec. Pokud se náhodou nedaří, nechte se deprimovat, příště bude lépe, a užijte si úspěch svých kamarádů tj týmu jako celku.

Pár foteček 🙂

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth_end]

[/ezcol_1fifth_end]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth_end]

[/ezcol_1fifth_end]