Aktuality

Evropský pohár WUKF pro ČABK i pro nás úspěšný

S domácími soutěžemi se doslova roztrhl pytel, a tak každá konfrontace s jinými závodníky, než domácími a zvláště i na cizí půdě, se bere i jako motivace do další tréninkové práce. Evropský pohár WUKF v Bratislavě byl s přihlédnutím ke konkurenci tak půl na půl, rozhodování stejně tak a činnost u časomír nevybočovala z velmi častého zmatku pořádajících klubů či států této federace. Jak je v článcích z mé kuchyně stále omíláno, jistě že jde o medaile, ale každého trenéra spíše potěší výkonnostní posun, a tak, jak je opět stále opakováno,nepodceňujeme, ale rozhodně ani nepřeceňujeme. Jsem již opatrný i na známkování, protože ne všichni to berou z mé stránky jako rekapitulaci výkonu toho či onoho pro další tréninkovou snahu, ale jako atak na jejich geniálního sportovce:-). Tak že můj názor je, že u jedné třetiny byl vidět vzestup a částečně pochopení o co nám jde, u jedné třetiny stagnujeme a třetí třetina zklamala, i když o tom neví. A teď si vyberte:-). Ono vždy půjde o to, cěho chceme dosáhnout a kde. Buď chceme být první v druhé lize a nebo v první. Tak to bylo zase trošku k samotné soutěži a výkonům, a teď k těm pozitivním prvkům, tedy medailím, které nejen dobře reprezentovali náš klub, ale v tomto případě i asociaci ČABK.

Výraznou osobností výpravyse stal Honza Stránský, který ve velkém poli závodníků vybojoval dvě zlaté medaile v kata shotokan i OPEN (tj. bez rozdílu stylu). Velmi dobře se prezentovala Barborka Šťastná, která získala dvakrát stříbro v kata a výborný výkon podala i v kumite týmů, který nakonec skončil druhý. Zlato ještě získala Hanka Vašíčková poprvé v kategorii masters a přidala ještě stříbro v kata ženy. Stříbro vybojovala i Kateřina Keslová, též v kata masters. Hodně dobrý výkon v kumite předvedl i Vojta Andrš – stříbro a neztratil se ani v kata, kde dvakrát vybojoval finále a tam 4 a 5.místo. Dobře reprezentoval i Jáchym Hořák v kata juniorů stříbro a 5.místo v mužích. Výborně zabojoval i v kumite a sice v týmu, který nakonec získal 3.místo. Nebojácný výkon přinesl v kumite stříbro i Veronice Rešové, která přidala ještě 3.místo v kata. Stříbro v kata získali i Valentýna Harzdírová a Martin Sláma, ten dokonce dvakrát, a sice v kata masters a muži. Za zmínku stojí dvakrát 4.místo Jáchyma Jetela ve zlepšeném výkonu. Rozhodně jsou na této soutěži cenné všechny výkony, které jejich demonstrátory posunuli do šetičlenného finále! I když dva dny byly velmi náročné, spokojenost je na místě a kopec medailí v počtu 16 kousků se dá hodnotit jako více jak dobrý. Díky nejen všem koučům, kteří naběhali pěkných pár km po hale, ale i velký dík rodičům, kteří soutěž pro své ratolesti obětavě absolvovali.

Gratulace a díky všem!

[ezcol_1fifth]

 

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth_end]

[/ezcol_1fifth_end]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth_end]

[/ezcol_1fifth_end]