Aktuality

North Bohemia úspěšná, ale…

Jak již jsem psal, pouze zveřejňovat statistiku, na to není třeba psát články do zpravodaje, a tak se snažím do článku zakomponovat, čím mě soutěž oslovila, nebo nepotěšila. Pozitiva na této soutěži byl počet reprezentantů našeho klubu a mnohdy i výkony nebyly špatné, zvláště na soutěži, kde bylo více jak 500 karateků a přínosem bylo hlavně přes 100! ukrajinských borců, od kterých se většinou čeští karatisté mohli učit z pohledu bojovnosti. Dnes se zaměřím na výkon jednotlivých borců dle mého názoru, a to i přes to, že každé umístění je cenné.

Nejlepší z našeho týmu Zuzka Augustínová, dvě zlaté super výkon i když někdy utíká z postojů. Poslední kata konečně uvolněná a hodná profíka:-). Stříbro pro Hanku Vašíčkovou, stále juniorka, ale pro kategorii masters stále pracovat na klidu, fázování a tím výrazu do každé techniky. Milé překvapení Vojta Andrš v kumite, stříbro, konečně trošku prodal svůj pestrý technický potencionál, nechybělo bojové srdce ale ve finále jakoby „už vše hotovo“, se výraz a koncentrace se trošku vytratila. Kata technicky celkem ušla, ale pořád problém s demonstrací reálného boje. Rešová Veronika též stříbro kata, techniky čisté ale je znát prázdninový deficit v práci na fyzické kondici. Výraz reality technik lepší, nohy chodí jak kdy. Kumite zatím ve vývoji, tak že tam by toho bylo více Stříbrnou medaili vybojoval i Tomáš Kouba v kata. I tady se prolínají světlé okamžiky s problémovými a to hlavně v oblasti postojů, šířka postojů. Chodidla nedotočené a to má přímo dopad na stabilitu. Techniky mnohdy uspěchané a tedy nedodělané. Honza Stránský celkem zřejmý posun, podařilo se mu udržet trup, problém fyzička a vytrvalost, při delších kata vypadá, že katu nedojede. Stále je třeba si hlídat celkové kime. U Kačky trošku méně nervozity, to se hezky říká co?:-). Rychlejší přesun, ale pak techniky jako u Hanky. Nikola Jůzová super, bronz v kata též velmi dobrý výkon, ale stále někdy moc zbytečný spěch, držení hlavy a ramen dolu nám vydrželo jen chvilku, kata pak ztrácí lehkost. Veronika Jůzová prostě ségra Nikoly:-). Bronz dobrý ale… má dynamický potencionál, ten se ale ztrácí v přehnaně uspěchaných technikách, a ta hlava a ramena! Valentýna Hrazdírová další bronz, bojovnice, občas zlepšení držení trupu což je dobře, někdy nic moc čistota technik. Kumite totéž co Verča. Je prostě ve výrobě, stejně jako bronzový tým Barborka, Verča a Míša. Medailově to bylo vše, a tak k dalším. Barborka Šťastná dobrá kata, posun v uvolněnosti je, tak je tak dál, abychom mohli demonstrovat ještě lépe uvolněné techniky se zpevněním až úplně na konci techniky. Kumite nadějné, nechybí bojovnost, ještě větší klid a hlavně taktické myšlení. Příjemné překvapení Terezka Sibřinová, katy H3, bojovný duch, dobrá technika, na jondan již chybí fyzická kondice! Příjemně překvapil Ondra Čermák katou Jitte, ani další nebyly k zahození, ještě pořád pohyby navíc, jinak na takovéto soutěži se nezkouší kata! Nijushiho byla dost děs. Míša Rešová technicky hezké, ale na tuto kategorii to chce už „ranařky“.Tak že fyzička, fyzička a ještě jednou…To platí i o Markovi Kučerovi. Doslova! Luboš Hrazdír bojovník, ale jako u ostatních. Větší koncentrace na odstraňování chyb na tréninku. Jinak je to pořád kata i kumite „dobré“. A to je málo. Lucka Paterová to má před sebou, potencionál v dynamice veliký, tak že jen nebýt občas „mimoňka“ na tréninku i na soutěži. Rozhodně pochvala za bojovnost a neohroženost v kumite, příkladem pro většinu z našeho klubu. Prostě se jde porvat. A o tom to je! Jáchym Jetel dělá určitě pokroky a v realitě technik patří v mladších k těm nejlepším. Tak teď jen doladit přesnost technik, postojů a nemrskat hlavou. Ostatní prostě trénovat, trénovat a poslouchat trenéry a jejich pokyny. Pak může být ještě lépe.

Na závěr díky Kačce i Hance, které přesto že též reprezentovaly náš klub, koučovaly a staraly se o ostatní. Všem rodičům dík že dítky přivezli, na tribuně povzbuzovali a vydrželi. Na závěr. Sport musí být radost a pohoda, závodění nestresující záležitost! Pokud to tak nebude, děti se nám na to vykašlou. A věřte, vím o čem mluvím….

Pár foteček 🙂

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth_end]

[/ezcol_1fifth_end]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth_end]

[/ezcol_1fifth_end]