Aktuality

Na NP se v konkurenci nejlepších z ČR naši neztratily

Jedna z posledních soutěží před prázdninami a zároveň poslední prověrka pro některé před odletem na MS WUKF dopadla více méně dobře. Všichni zúčastnění podali celkem optimální výkony, a tak spíše vadí neúčast některých dalších borců, protože se naskýtá otázka proč dělám sport, když nesoutěžím…

Při neúčasti vedení sk, které si ukradlo pár dní na relax, velké díky koučovi Hance, která obětavě na soutěž s našimi žáky jela, protože právě pouze pro ně byl tento NP. Výkony samotné dobré, ale pokud chceme, aby byly nejlepší, je třeba věnovat ještě větší pozornost pochopení karate a hlavně domácímu nacvičování základů, protože tam máme největší rezervy a rozhodčí, kteří nerozumí katám, a těch je většina, rozhodují tím pádem velmi často podle toho, co mohou rozlišit, a to jsou právě základy.

Jedinou zlatou medaili vybojovala stále se lepšící Veronika Rešová v kata a ještě přidala stříbro v kumite. Skvělé, a teď hlavně, aby nám to vydrželo i nadále! Dalo by se říct, že doslova „svůj den“ si Verča ještě vylepšila třetí medailí, a sice stříbrem k kata team spolu se sestřičkou Míšou a Barborkou Šťastnou. Cennou medaili vybojovala i Valentýna Hrazdírová ve stejné kategorii kata jako Veronika. Bronzové medaile vybojovali Mikuláš Pater v kata a Kristýna Čermákovává v kumite.

Nejen medaile jsou na tak dobře obsazené soutěži cenné. Každý poražený soupeř má svoji cenu, a tak i nepopulární páté místo Barborky Šťastné v kumite je určitě potěšující, jako i stejné umístění Lucky Paterové v kumite,Terezky Sibřinové v kata a i bodované 7.místo Verči Šťastné, protože jak již bylo mnohokrát opakováno, dobrý trenér není nikdy oslněn dílčími úspěchy, ale prioritou pro něj je, zda-li se mu podaří udržet zvláště u těch menších motivaci do další práce a zda-li se ta práce projevuje nějakým pokrokem a lepším chápáním, jak vlastně to karate funguje a co je schopno nám přinést. A to se snad zatím většinou daří…

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]

[ezcol_1fifth]

[/ezcol_1fifth]