Aktuality

Naši borci na NP ČSKe příjemně překvapily

NP seniorů není ten správný výraz, spíš těch starších, protože se jedná o kategorie dorostu a výše. Jak bylo několikrát psáno, nejen karate, ale i ostatní sporty se potýkají s odlivem závodníků z mladší do starší kategorie. Úroveň těch mladších byla až na světlé výjimky dost slabá, a tak i v našem klubu to bylo hlavně o těch „starších“ a to i těch, kteří by velmi nadneseně mohli jít do „soutěžního“ důchodu.

Jako vždy největšími dodavatelkami medailí byla Zuzka Augustinová a to dvěmi zlatkami v kata U21 a seniorek. Hned v závěsu to byla Nikola Jůzová,která ve stejných kategoriích obsadila dvě stříbra. Stříbrnou medaili vybojoval ještě velmi dobrým výkonem v kumite Libor Podroužek a jelikož to byl NP, tedy v drtivé většině špička českého karate i bronz měl cenu zlata ostatních soutěží. Bronzové medaile tedy získali Filip Smutný v doslova nabušené katě dorostu, a Verča Jůzová v kata juniorek. Další kategorie kde bylo těžké získat jakékoliv slušné umístění byla juniorka kata. Zde zabojoval Kuba Slanař a i on získal bronz. Kuba získal i bodované umístění v kumite a sice za páté místo. Do boje s těmi nejlepšími v nejprestižnějších vahách se pustil nestárnoucí Jindra Pilmann. Nenechal nikoho na pochybách, že je stále ve vysoké formě a je třeba s ním i nadále ve špičce počítat. Bronzové medaile ve váze do 84.kg a BRH to dosvědčovaly. Jako vždy speciální radost náčelníkovi klubu udělali borci Jindra Pilmann, navrátilec na tatami a též nestárnoucí Petr Vašíček (Váša:-)),Kuba Slanař a Podroužek Libor, kteří postavili tým kumite našeho klubu. Hned první kolo vyfasovali pozdější vítěze, též navrátilce z dob minulých z Havířova i když těsná prohra, kumite všech opět na vysoké úrovni, nakonec po zásluze 3.místo. Pochopitelně velký dík všem za  super reprezentaci našeho klubu, i těm, kteří na medaili nedosáhli.

[ezcol_1half]

[/ezcol_1half]

[ezcol_1half_end]

[/ezcol_1half_end]