Aktuality

Nortbohemie ve znamení úspěchu

Podzim doslova zahlcený soutěžemi pokračoval a i když poprvé po létech se nemohlo zúčastnit tohoto turnaje vedení klubu, díky našemu rozhodčímu Jáchymovi a Markovi Šťastnému proběhla bez závad prezentace a pak se šlo na tatami.

Jako tradičně si neodpustím nejdříve nějaké moudro, ale určitou úvahu. Je super že v našem klubu už většina rodičů pochopila, že cílem naší výchovy našich borců není jen sportovní dril, ale především alespoň z našeho pohledu se snažíme vést je k samostatnosti, a to právě i na soutěžích. Jsme neustále svědky u jiných klubů jak rodiče i trenéři krouží kolem závodníků v představě, že oni to bez nich nezvládnou, vymýšlí taktiku která nemá většího smyslu, aniž by si to uvědomovali, nervují svojí nervozitou své děti,nebo cvičence. Pak se diví, že minule byl výkon lepší a teď nic. Hodně lidí se pasuje do role sportovního psychologa a další o tom ani nepřemýšlí. Základem dobrých výsledků je optimální pohoda a pokud není natrénováno, hystérií a hledáním speciálních metod ničemu nepomůžeme. Jak již jsem několikrát psal, jsem schopen komukoliv říct zda je sportovním talentem, kam se při optimální tréninkové píli může dostat, nebo zda mají kluci šanci se stát karatistou, když se budou pasovat pouze na „kaťáka“. Ale kdo by to chtěl poslouchat že? Stačí jen říct, že nezbytnost i průměrného karatisty je běh! A ukažte mi kdo běhá?? Ale mistři by chtěl být všichni.. Konec  citátu.

K výsledkům. Špióny z řad odborníků mám i když tam nejsem, tak že spokojenost s výkony tak padesát na padesát, ale za reprezentace všem díky. Zlatou medaili vybojovala Barborka Šťastná kata, přidala zlato s Verčou a Míšou Rešovými v katě týmů, přidala bronz v kumite a po zásluze se stala nejúspěšnějším závodníkem soutěže! (700 závodníků). Zlato mimo týmových slečen vybojoval Filip Smutný kata a Honza Přibyl kata masters. Stříbro vybojovali Jan Stránský a Mikuláš Pater, oba kata a Luboš Janoušek v kumite. Bronzové medaile Rešová Verča kata, Rešová Míša, Lucka Paterová kata i kumite, Matyáš Houska kata,Filip Smutný kata a tým kata Matyáš, Honza Stránský a Vojta Andrš. I když se soutěž, jako koneckonců každá protáhla, rozhodně je z hlediska týmu i kolegiality neomluvitelné, kdy „kaťáci“ a spol. odjedou, aniž by podpořili svoje kamarády na kumite a tak se i stalo, že nejlepší karatistka soutěže přebírala pohár bez přítomnosti „svých kamarádů“ !!! Tak že „jajánkům“ třikrát hurá, akorát týmový duch pláče. Ještě že jsem zažil časy, kdy úspěch jednotlivce byl úspěch všech!

[ezcol_1quarter]

[/ezcol_1quarter]

[ezcol_1quarter]

[/ezcol_1quarter]

[ezcol_1quarter]

[/ezcol_1quarter]

[ezcol_1quarter_end]

[/ezcol_1quarter_end]

[ezcol_1quarter]

[/ezcol_1quarter]

[ezcol_1quarter]

[/ezcol_1quarter]

[ezcol_1quarter]

[/ezcol_1quarter]

[ezcol_1quarter_end]

[/ezcol_1quarter_end]

[ezcol_1quarter]

[/ezcol_1quarter]

[ezcol_1quarter]

[/ezcol_1quarter]

[ezcol_1quarter]

[/ezcol_1quarter]

[ezcol_1quarter_end]

[/ezcol_1quarter_end]